2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Mazowieckie
  6. Księgowość - Warszawa
  7. Księgowość - Praga-Południe
Dodane 17 maja 2024

Asystentka/t ds. podatkowych w biurze rachunkowym

Wynagrodzenie

29 - 30 zł / godz. brutto

Lokalizacja

Warszawa, Praga-Południe

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Umowa zlecenie

Specjalne wymagania: Status studentaDoświadczenie nie jest wymaganeDyspozycyjność: Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: Praca hybrydowa

Opis

OPIS

Szukamy osoby do pracy na stanowisku Asystentki/Asystenta w Dziale Podatków do biura rachunkowego.

WAŻNE! Przeczytaj ogłoszenie do końca.

Pierwsza umowa na 3 miesiące, następna bezterminowa - szukamy kogoś kto zostanie z nami na stałe.

Informacje podstawowe:

Miejsce pracy: Warszawa, biuro na Saskiej Kępie, ulica Alzacka.

Biuro Rachunkowe Piasecki Gągała to siedemnastoosobowy, młody zespół. Obsługujemy głównie prawników, sektor IT, e-commerce oraz agencje marketingowe.

Mamy najwyższe standardy jeśli chodzi o traktowanie współpracowników z szacunkiem, oferując przy tym elastyczność i wyrozumiałość. Nie wierzysz? Sprawdź nas na Goworku lub napisz do dowolnej osoby z biura na LinkedIN, również do tych, które już u nas nie pracują.

Szybko się rozwijamy, stąd regularnie decydujemy się na powiększanie zespołu. W niedalekiej przyszłości będziemy z całą pewnością dalej rosnąć, jako że pracy nieustannie przybywa, a napływ nowych klientów jest naprawdę duży. Niewątpliwą zaletą takiej sytuacji jest to, że nie można się u nas nudzić. Może być to być męczące, ponieważ wymaga nieustannej chęci do pracy, nauki i rozwoju. Mamy jednak lekarstwo na spadki energii lub nastroju, stawiamy bardzo mocno na pozytywną atmosferę w pracy. Promujemy otwartość i dobrą energię, w związku z czym często się śmiejemy, czasem aż do łez. Staramy się też nawzajem wspierać i motywować, bo każdy z nas pamięta, że przede wszystkim jesteśmy ludźmi. Dobra atmosfera w pracy przekłada się na rozwój całej firmy.

Ważne jest dla nas dbanie o zdrowy balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym, więc nie pozwalamy klientom kontaktować się ze współpracownikami bezpośrednio poza godzinami pracy. Struktura klientów ustawiona jest w taki sposób by księgowe mogły swobodnie się nimi wymieniać i chodzić na urlopy.

Zespół biura rachunkowego dzieli się na trzy zespoły – Księgowość, Kadry i Płace oraz Dział Podatkowy. Dział Księgowości pracuje na dokumentach otrzymanych od klientów, wprowadza je do programów księgowych i informuje klientów o kwocie podatków do zapłaty, a także sporządza sprawozdania finansowe i czuwa nad rozliczeniami. Zespół Kadr i Płac przygotowuje dokumenty dla pracowników, listy płac oraz wylicza wynikające z umów z pracownikami podatki i składki na ubezpieczenia. Dział Podatkowy zajmuje się bieżącą obsługą klienta, przygotowywaniem pism, kontaktem z urzędami, rejestracją działalności oraz odpowiedziami na mailowe zapytania klientów.

Duży nacisk kładziemy na umiejętność radzenia sobie z nowinkami technologicznymi, przyswajanie nowego oprogramowania i dostosowywania się do zmian.

Jesteśmy odpowiednim miejscem dla osób, które cenią sobie współpracę, są proaktywne i samodzielne w pracy. Poczujesz się u nas dobrze, jeżeli zależy Ci na rozwoju, przyjaznej, kameralnej atmosferze oraz cenisz dużą elastyczność w pracy.

Zakres obowiązków:

  • Wsparcie zespołu w komunikacji z klientami, w tym zagranicznymi;

  • Rozliczenia KPiR i rozliczenia ryczałtu od przychodów,

  • Wsparcie przy sporządzaniu rocznych rozliczeń PIT;

  • Załatwianie spraw w ZUSie i Urzędzie Skarbowym (mailowe i telefoniczne) w ramach postępowań sprawdzających;

  • Przetwarzanie faktur przez system OCR;

  • Wysyłka deklaracji skarbowych i ZUS;

  • Obsługa korespondencji.

Wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym;

  • W trakcie studia prawnicze, finanse-rachunkowość, administracja lub ekonomia;

  • Samodzielność, ambicja do rozwoju, łatwość przyswajania wiedzy oraz nowych programów i technologii;

  • Pozytywne nastawienie i usposobienie;

  • Chęć podejmowania wyzwań;

  • Dyspozycyjność minimum 3 dni w tygodniu;

  • Gotowość do nauki przepisów księgowych (przede wszystkim rachunkowych, podatkowych, prawa pracy, a także podstaw prawa handlowego i prawa cywilnego);

  • Status studenta.

 Co od nas dostaniesz?

  • Wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenie ze stawką godzinową od 30 PLN za godzinę. W miarę rozwoju umiejętności zapewniamy podwyżki stawki. Każda godzina poświęcona na pracę jest odpłatna, bez ograniczeń i zgniłych kompromisów. W przypadku nadgodzin (których unikamy) stawka wzrasta o 50%;

  • Kartę multisport, ubezpieczenie medyczne, finansowanie zakupu karty miejskiej;

  • Możliwość dynamicznej nauki w wielu różnych obszarach;

  • Po okresie próbnym stałe zatrudnienie;

  • Pracę w młodym zespole, w kameralnym gronie;

  • Elastyczny czas pracy, możliwość dopasowania grafiku do indywidualnych potrzeb i preferencji, a także planu zajęć;

  • Szkolenia wewnętrzne w różnych obszarach kompetencji;

  • Finansowanie szkoleń zewnętrznych;

  • Dużo śmiechu i pozytywnej energii na co dzień.

Aplikuj, jeżeli szukasz miejsca, które pozwoli Ci bardzo dynamicznie i wszechstronnie się rozwijać. Wyślij zgłoszenie, jeśli chcesz uczyć się nowych rzeczy, a dodatkowo wierzysz w swoje umiejętności i dobrze sobie radzisz z nowymi technologiami.

Współpraca zdalna na początkowym etapie nie wchodzi w grę. Z czasem jest jak najbardziej możliwa.

CV prześlij na adres mailowy biura: rekrutacja(małpa)piaseckigagala.pl, koniecznie z krótką informacją o sobie i swojej motywacji do pracy w biurze rachunkowym w treści maila. CV przesłane bez wprowadzenia, opisu swojej motywacji i krótkiej informacji o sobie nie będą rozpatrywane. Zgłoszenia telefonicznie i zgłoszenia przez Facebooka czy inne komunikatory również nie będą rozpatrywane.

Przesłanie zgłoszenia na OLX są automatycznie odrzucane, rozpatrujemy tylko zgłoszenia mailowe. Zależy nam na osobie doczytującej przepisy do ostatniego zdania, więc odrzucamy zgłoszenia pochopne, niespełniające warunków.

Mazowieckie

Mazowieckie, Warszawa, Praga-Południe
ID: 918968664