2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Mazowieckie
  6. Księgowość - Warszawa
  7. Księgowość - Mokotów
Dodane 02 maja 2024

Główny Księgowy - pół etatu

Wynagrodzenie

7 000 - 8 000 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Warszawa, Mokotów

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Poszukujemy głównego księgowego dla naszej organizacji, która składa się 4 spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednej indywidulanej działalności gospodarczej. Jesteśmy dobrze zorganizowani. Dokumenty sprzedażowe oraz kosztowe są wprowadzane i weryfikowane przez nasz dział administracyjny i zaczytują się automatycznie do systemu RAKS. Poza tym systemem do wprowadzenia jest około 40 dokumentów (w tym około 20 w ww. działalności gospodarczej).

Poszukujemy głównego księgowego, który będzie biegły w obsłudze programu RAKS. Oczekujemy od niego wsparcia merytorycznego oraz pomocy w analizie danych księgowych i różnych postępowaniach (w tym przygotowywania zestawień w ramach postępowań kredytowych i leasingowych).

Potrzebujemy fizycznej obecności głównego księgowego w wymiarze 20 godzin tygodniowo (rozkład dzienny jest do ustalenia – w tej sprawie jesteśmy elastyczni). Praca stacjonarna jest potrzebna, albowiem chcemy, móc zadawać księgowemu na bieżąco pytania oraz zapewnić poprawne działanie i rozwój naszej administracji, która jest odpowiedzialna za cały proces wprowadzania dokumentów do systemu.

OPIS NASZEJ STRUKTURY:

1) spółka spedycyjna (spółka jest na estońskim CIT; liczba dokumentów sprzedażowych: około 450; liczba dokumentów kosztowych: około 450; kadry: 2 umowy o pracę + zleceniobiorcy poniżej 26 roku życia)

2) spółka transportowa (posiadająca własną flotę w liczbie 10 samochodów ciężarowych w leasingu; liczba dokumentów sprzedażowych: około 200; liczba dokumentów kosztowych: około 100; kadry i płace: są i będą obsługiwane przez zewnętrzną firmę)

3) spółka zajmująca się obsługą nieruchomości (kadry: brak; liczba wszystkich dokumentów: około 40)

4) spółka spedycyjna (to jest dodatkowa spółka w celu wykonywania dodatkowych zleceń; w tej chwili nie prowadzi jeszcze działalności; liczba dokumentów: 0; kadry: 0)

5) indywidualna działalność gospodarcza (podatek liniowy; liczba dokumentów: około 20; kadry: 2 umowy ze studentami poniżej 26 roku życia)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

1) merytoryczne wsparcie w procesie księgowanie faktur kosztowych oraz sprzedażowych (weryfikacja i wprowadzanie dokumentów księgowych oraz określanie kont księgowych są wykonywane przez nasz dział administracyjny)

2) zamykanie okresów rozliczeniowych i sporządzenie deklaracji podatkowych (m.in. CIT, PIT, VAT),

3) prowadzenie pełnej księgowości (estoński CIT) i sporządzania sprawozdań finansowych,

4) bieżący kontakt z urzędami skarbowymi,

5) dodatkowe zadania, związane z obsługą księgową (w tym przygotowywanie informacji dla zarządu).

WYMAGANIA:

1) biegła obsługa systemu RAKS

2) fizyczna obecność w naszym biurze w wymiarze 20 godzin tygodniowo (Warszawa, ul. Chełmska)

3) doświadczenie na stanowisku główny księgowy (mile widziane doświadczenie w obsłudze firmy transportowej),

4) umiejętność organizacji pracy własnej oraz członków zespołu,

5) samodzielność, dokładność, sumienność, terminowość.

Mazowieckie

Mazowieckie, Warszawa, Mokotów
ID: 912346447