2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Mazowieckie
  6. Administracja, prace biurowe - Warszawa
  7. Administracja, prace biurowe - Mokotów
Dodane 31 maja 2024

Redaktor z zakresu zatrudniania osób z niepełnosprawnościami

Lokalizacja

Warszawa, Mokotów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Umowa zlecenie

Doświadczenie nie jest wymaganeMiejsce pracy: Praca hybrydowa, Praca zdalna

Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych od ponad 25 lat zapewnia pracodawcom kompleksowe, merytoryczne oraz formalno-prawne wsparcie w dziedzinie aktywizacji zawodowej, zagadnień prawnych, kadrowych i księgowych, audytów i szkoleń uwzględniających specyfikę zatrudniania osób z niepełnosprawnością, jak również dostarcza specjalistyczne oprogramowanie i aplikacje internetowe w tym obszarze.

Zakres obowiązków

  • współtworzenie tygodniowego planu publikacji treści w serwisie informacyjnym www.vademecumwiedzy.pl z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na rynku pracy

  • przygotowywanie opracowań i komunikatów skierowanych do Zakładów Pracy Chronionej, Zakładów Aktywizacji Zawodowej oraz firm z otwartego rynku pracy zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami

  • monitoring aktualnych informacji dotyczących zmian w przepisach prawa obowiązujących pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami

  • stałe śledzenie działań i informacji udostępnianych na stronach internetowych oraz w kanałach społecznościowych PFRON, BON, MRPiPS dotyczących pracodawców osób z niepełnosprawnościami (apele, debaty sejmowe, targi pracy, konferencje, itp.)

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane prawnicze) lub status studenta prawa (co najmniej III rok)

  • bardzo dobra znajomość Prawa pracy i Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

  • lekkie pióro oraz umiejętność doboru tematów i tworzenia treści do serwisu informacyjnego skierowanego do pracodawców osób z niepełnosprawnościami

  • inicjatywa własna i chęć podejmowania działań w interesie pracodawców osób z niepełnosprawnościami oraz aktywizacji zawodowej pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością

  • rzetelność i odpowiedzialność dziennikarska w tworzeniu treści

  • samodzielność, terminowość oraz umiejętność pracy w zespole

Mile widziane

  • doświadczenie w działalności charytatywnej, zaangażowanie w działania społeczne lub zainteresowanie tematyką CSR

  • orzeczenie o niepełnosprawności

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, umowy B2B lub umowy zlecenia

  • praca w pełnym wymiarze lub dodatkowa w nienormowanym czasie pracy

  • możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej

  • przestrzeń do rozwoju i realizacji własnych pomysłów spójnych z naszą misją

  • udział w wydarzeniach promujących aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami

Mazowieckie

Mazowieckie, Warszawa, Mokotów
ID: 918863368