Dzień dobry, Sprzedam obraz olejny autor Władyslaw Bielecki. Znany krakowski malarz, jego obrazy olejne są niezwykle rzadkie na rynku antykwarycznym. W tym obrazie widzimy specyficzną dla tego malarza kolorystykę i uchwycenie tematu w jedynym niepowtarzalnym dla niego stylu. Obraz jest po profesjonalnym czyszczeniu. Zabezpieczony werniksem. Rama oryginalna. Obraz jest sygnowany i datowany - 1923 rok, wymiary z ramą 40 na 36 cm. Jego drzeworyty są dość częste i osiągają wysokie ceny, zobacz ostatnie zdjęcie. Tutaj niepowtarzalna okazja i unikat obraz olejny. Cena do negocjacji! Zapraszam na inne moje ogłoszenia na olx. Tylko oryginalne rzeczy! Wysyłam także za pobraniem, możliwy odbiór osobisty lub dojazd w promieniu 50 km od Poznania, Buku czy Pniew. Pozdrawiam.
Biografia artysty
Malarz, grafik oraz pedagog, ur. 1896 roku w Krakowie, zm. w 1942 lub 1943 r. W czasie I wojny światowej walczył w 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich. W późniejszym czasie wyjechał by studiować w akademii monachijskiej, odbył artystyczne podróże do Niemiec i Włoch. Na stałe mieszkał w Krakowie, gdzie był członkiem Towarzystwa Artystów Grafików. W grafice - najczęściej tworzył w technice drzeworytu barwnego, dominowały przedstawienia o tematyce pejzażowej oraz architektonicznej. Był autorem licznych ekslibrisów, tworzył również w technice olejnej w której podejmował temat pejzażu i portretu. W jego twórczości dostrzec można wpływy drzeworytu japońskiego i krakowskiej szkoły pejzażu. Wystawiał swoje prace w TZSP gdzie miała też miejsce jego indywidualna wystawa w 1927 r., zaprezentował wówczas kolekcję prac pt. "Wieliczka". W 1940 dobrowolnie podpisał niemiecką listę narodowościową za co Armia Krajowa wydała na niego wyrok śmierci, który został wykonany w 1942 lub w 1943.
Biografia artysty
ID: 911058753
Dodane 11 kwietnia 2024
Stary obraz olejny róże przedwojenny antyk aukcyjny Polski sygnowany
1 390 zł