Wiadomości
Dodaj ogłoszenie
  1. Strona główna
  2. Antyki i Kolekcje
  3. Sztuka
  4. Malarstwo
  5. Pozostałe
  6. Pozostałe - Wielkopolskie
  7. Pozostałe - Poznań
  8. Pozostałe - Grunwald
Stary obraz olejny róże przedwojenny antyk aukcyjny Polski sygnowany
PromujOdśwież
  • Prywatne

Dzień dobry, Sprzedam obraz olejny autor Władyslaw Bielecki. Znany krakowski malarz, jego obrazy olejne są niezwykle rzadkie na rynku antykwarycznym. W tym obrazie widzimy specyficzną dla tego malarza kolorystykę i uchwycenie tematu w jedynym niepowtarzalnym dla niego stylu. Obraz jest po profesjonalnym czyszczeniu. Zabezpieczony werniksem. Rama oryginalna. Obraz jest sygnowany i datowany - 1923 rok, wymiary z ramą 40 na 36 cm. Jego drzeworyty są dość częste i osiągają wysokie ceny, zobacz ostatnie zdjęcie. Tutaj niepowtarzalna okazja i unikat obraz olejny. Cena do negocjacji! Zapraszam na inne moje ogłoszenia na olx. Tylko oryginalne rzeczy! Wysyłam także za pobraniem, możliwy odbiór osobisty lub dojazd w promieniu 50 km od Poznania, Buku czy Pniew. Pozdrawiam.
Biografia artysty
Malarz, grafik oraz pedagog, ur. 1896 roku w Krakowie, zm. w 1942 lub 1943 r. W czasie I wojny światowej walczył w 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich. W późniejszym czasie wyjechał by studiować w akademii monachijskiej, odbył artystyczne podróże do Niemiec i Włoch. Na stałe mieszkał w Krakowie, gdzie był członkiem Towarzystwa Artystów Grafików. W grafice - najczęściej tworzył w technice drzeworytu barwnego, dominowały przedstawienia o tematyce pejzażowej oraz architektonicznej. Był autorem licznych ekslibrisów, tworzył również w technice olejnej w której podejmował temat pejzażu i portretu. W jego twórczości dostrzec można wpływy drzeworytu japońskiego i krakowskiej szkoły pejzażu. Wystawiał swoje prace w TZSP gdzie miała też miejsce jego indywidualna wystawa w 1927 r., zaprezentował wówczas kolekcję prac pt. "Wieliczka". W 1940 dobrowolnie podpisał niemiecką listę narodowościową za co Armia Krajowa wydała na niego wyrok śmierci, który został wykonany w 1942 lub w 1943.
ID: 911058753

Skontaktuj się

Agnieszka Woś

Na OLX od marzec 2022

Ostatnio online w dniu 07 maja 2024

Dodane 11 kwietnia 2024

1 390 zł

Safety Badge

Darmowa aplikacja na Twój telefon