2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Pomorskie
  6. Księgowość - Gdańsk
  7. Księgowość - Chełm z dzielnicą Gdańsk Południe
Dodane 23 maja 2024

Główna księgowa / Główny księgowy

Lokalizacja

Gdańsk, Chełm z dzielnicą Gdańsk Południe

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Firma Amber Apple Sp z o.o Sp. K zatrudni na stanowisko:

Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:

* Rejestracja i prowadzenie dokumentacji z zakresu rachunkowości zgodnie z obowiązującymi przepisami (firma produkcyjna),

* Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych,

* Składanie deklaracji podatkowych oraz innych informacji sprawozdawczych,

* Księgowanie, weryfikacja, kontrola i archiwizacja dokumentów Spółki (w tym sprzedaży, zakupów,

* Analizowanie kosztów działalności firmy oraz optymalizacja rozwiązań księgowych,

* Kontrola prawidłowości regulowania należności i zobowiązań,

* Nadzorowanie przelewów,

* Współpraca z instytucjami finansowymi potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,

* Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, ZUS, PARP, ARP), w tym zakresie dotacji,

* Sporządzanie zestawień i deklaracji VAT, CIT,

* Sporządzanie list płac, odprowadzanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych, deklaracji do ZUS, Urzędu Skarbowego, GUS, PFRON;

* Nadzór nad badaniami okresowymi pracowników,

* Organizowanie i nadzór nad szkoleniami z zakresu BHP;

* Kompleksowa obsługa kadrowa pracowników (nadzór),

Wymagania:

* Doświadczenie zawodowe w samodzielnym prowadzeniu księgowości spółek

* Znajomość przepisów rachunkowych i podatkowych

* Znajomość pakietu MS Office,

* Zdolność analitycznego myślenia oraz skutecznego zarządzania czasem,

* Komunikatywność, dobra organizacja pracy,

* Wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse – rachunkowość)

Pomorskie

Pomorskie, Gdańsk, Chełm z dzielnicą Gdańsk Południe
ID: 918718284