2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Dolnośląskie
  6. Księgowość - Międzybórz
Dodane 18 kwietnia 2024

Główna Księgowa/Główny Księgowy

Lokalizacja

Międzybórz

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Dla naszego klienta, specjalizującego się w produkcji i projektowaniu wysokiej jakości mebli tapicerowanych i twardych poszukujemy kandydata na stanowisko: Główna Księgowa

Miejsce pracy: Międzybórz

Zadania:

  • Prowadzenie kompleksowej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości przepisami dotyczącymi CIT i VAT oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych

  • Bieżące monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości

  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań GUS i NBP

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, US) oraz z bankami

  • Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego

  • Zamykanie procesu księgowego na koniec miesiąca

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych

  • Udział w uzgadnianiu sald kont księgowych

  • Nadzór nad płynnością finansowa

  • Analiza kosztów

  • Przygotowywanie analiz i zestawień na potrzeby Zarządu

  • Przygotowanie niezbędnej dokumentacji do audytów oraz kontroli skarbowych

  • Wdrażanie usprawnień w systemie finansowo księgowym

Wymagania:

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • Szeroka wiedza z zakresu przepisów podatkowych CIT, PIT VAT

  • Praktyczna znajomość zasad rachunkowości

  • Znajomość całego procesu księgowego, zamknięcie miesiąca rozliczeniowego i sporządzenie sprawozdań rocznych

  • Mile widziane doświadczenie w firmie produkcyjnej oraz umiejętność pracy z systemem ERP Impuls

  • Rzetelność, zaangażowanie i odpowiedzialność

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i innych

Benefity:

  • Ubezpieczenie na życie.

  • Elastyczny czas pracy.

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia.

  • Pakiet szkoleń w zakresie kadrowo-płacowym.

  • Dofinansowania do kursów językowych

Lokalizacja

Międzybórz,

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Międzybórz
ID: 912688593