2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Pomorskie
  6. Księgowość - Kobylnica
Dodane 29 kwietnia 2024

Główna Księgowa w firmie transportowej

Wynagrodzenie

13 452 - 14 185 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Kobylnica

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyKadra kierowniczaPracownicy z Ukrainy: 🇺🇦 Запрошуємо людей з України (Zapraszamy pracowników z Ukrainy)

Firma transportowa prowadząca działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poszukuje pracownika na stanowisko głównego księgowego / głównej księgowej oraz leadera zespołu zajmującego się księgowością firmy transportowej.

Praca odbywać się będzie pod nadzorem doświadczonego Dyrektora Finansowego oraz przy wsparciu kancelarii podatkowej.

Opis stanowiska pracy:

(1)         Prowadzenie pełnej księgowości spółki transportowej, zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego, przy wsparciu doradcy podatkowego;

(2)         Bieżąca kontrola dokumentów księgowych;

(3)         Kalkulacja podatku CIT, VAT, VAT – UE, JPK_VAT, PIT; przygotowywanie i składanie deklaracji;

(4)         Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych – rachunek wyników, bilans, wiekowanie rozrachunków;

(5)         Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, ZUS, NBP, GUS, inne);

(6)         Nadzór nad księgowaniem wyciągów bankowych, uzgadnianie sald rozrachunków należności i zobowiązań;

(7)         Prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej, sporządzanie list płac, deklaracji ZUS;

(8)         Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie o ich wpływie na organizację;

(9)         Reprezentowanie Spółki przed jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;

(10)      Nadzór nad kilkuosobowym Działem Księgowości

Wymagania:

(1)         Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/ Głównego Księgowego w firmie transportowej/produkcyjnej minimum 3 lata (warunek konieczny);

(2)         Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR) i podatkowej;

(3)         Doświadczenie kadrowo-płacowe;

(4)         Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP (znajomość systemu COMARCH XL będzie atutem);

(5)         Dobra znajomość MS Office;

(6)         Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, inicjatywa, nastawienie na optymalizację/automatyzację procesów księgowych, dobra organizacja pracy własnej i zespołu, odpowiedzialność i terminowość

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie Cv przez portal. Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

Lokalizacja

Kobylnica,

Pomorskie

Pomorskie, Kobylnica
ID: 902341286