2. Praca
  3. Rolnictwo i ogrodnictwo
  4. Rolnictwo i ogrodnictwo - Dolnośląskie
  5. Rolnictwo i ogrodnictwo - Ząbkowice Śląskie
Kadry
Dodane 27 kwietnia 2024

Kierownik gospodarstwa rolnego / Agronom

Wynagrodzenie

9 800 - 14 200 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Ząbkowice Śląskie

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Praca w weekendy, Elastyczny czas pracyKadra kierowniczaRekrutacja online

Opis

O nas:

Firma Agromat to rodzinna firma działająca od 1990 r. z siedzibą w Braszowicach. Posiadamy 7 oddziałów zlokalizowanych w woj. Dolnośląskim oraz Opolskim. Głównymi obszarami działalności jest skup zbóż, sprzedaż środków do produkcji roślinnej, nawozów oraz sprzedaż maszyn rolniczych, Jesteśmy dealerem marki Kubota oraz Merlo. Agromat to również gospodarstwo hodowlane ( bydło mleczne ) oraz rolne. Firma zatrudnia ponad 160 osób.

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonego Kierownika Gospodarstwa Rolnego z funkcją Agronoma, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie całością operacji rolnych i procesami uprawowymi w gospodarstwie rolnym zlokalizowanym w Braszowicach o areale ok. 1600 ha gdzie główna uprawa to: rzepak, pszenica, jęczmień, kukurydza, groch.

Osoba na tym stanowisku będzie miała za zadanie:

  • Planowanie i nadzorowanie produkcji: Ustalanie i implementacja planów upraw, rotacji plonów i zarządzania żywieniem roślin zgodnie z najnowszymi metodami agrotechnicznymi przy współpracy z działem handlowym firmy.

  • Zarządzanie zespołem: Kierowanie zespołem pracowników, rozwijanie ich kompetencji oraz motywowanie do efektywniejszej pracy.

  • Wdrażanie nowoczesnych technologii: m.in. technologie precyzyjnego rolnictwa, zmienne dawkowanie, Systemy zarządzania - mających na celu zwiększenie wydajności i minimalizację kosztów

  • Agronomiczne zarządzanie uprawami: Regularne analizy gleby, planowanie ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami, oraz dostosowywanie technik uprawowych w celu wysokich i jakościowych plonów

  • Analiza rynku rolnego: Bieżące monitorowanie rynku oraz trendów i nowości technologicznych w rolnictwie.

  • Zarządzanie finansami gospodarstwa: Kontrola budżetu, kosztów operacyjnych, analiza efektywności finansowej poszczególnych działań

  • Utrzymanie i zarządzanie parkiem maszynowym

  • Współpraca z innymi działami wewnątrz organizacji oraz z drugim gospodarstwem.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe rolnicze, preferowane w zakresie agronomii.

  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w zarządzaniu dużym gospodarstwem rolnym bądź zespołem o podobnym profilu działalności, w tym praktyczne doświadczenie w agronomii.

  • Praktyczna znajomość nowoczesnych technologii i metod w rolnictwie, w tym wiedza specjalistyczna z zakresu agronomii.

  • Umiejętność zarządzania personelem i zasobami, doskonałe zdolności organizacyjne.

  • Proaktywne podejście do rozwiązywania problemów, umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

  • Niezbędne narzędzia pracy ( samochód, narzędzia IT )

  • System premiowy uzależniony od wyników

  • Pakiet benefitów (multisport, premie świąteczne).

Lokalizacja

Ząbkowice Śląskie,

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Ząbkowice Śląskie
ID: 911544361