2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Pozostałe w Finanse i księgowość
  5. Pozostałe w Finanse i księgowość - Dolnośląskie
  6. Pozostałe w Finanse i księgowość - Wrocław
  7. Pozostałe w Finanse i księgowość - Stare Miasto
Dodane 16 maja 2024

Konsultant podatkowy/asystent podatkowy

Lokalizacja

Wrocław, Stare Miasto

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Praca zmianowaMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Mucha KSP sp. z o.o. to spółka doradztwa podatkowego we Wrocławiu. Spółka tworzy nowy dział doradztwa podatkowego dla klienta jakimi są biura rachunkowe.

Naszą misją jest ścisła współpraca z klientami i czuwanie nad zagadnieniami, które wpływają na sprawną pracę biur rachunkowych oraz ich klientów, a także reagowanie na dynamicznie zmieniające się prawo podatkowe.

Naszym celem jest stały rozwój oraz zbudowanie zespołu do obsługi biur rachunkowych dlatego też poszukujemy kandydatów, którzy będą wspólnie z nami rozwijali ten dział:

-        konsultanta podatkowego oraz

-        asystenta podatkowego.

Co oferujemy:

·        konkurencyjny system wynagrodzeń odzwierciedlający doświadczenie, wiedzę i  umiejętności;

·        wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobywaniu dalszych kwalifikacji i certyfikatów, m.in. finansowanie szkoleń;

·        finansowanie szkoleń oraz materiałów na egzamin na doradcę podatkowego

·        stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;

·        dobre warunki pracy w centrum Wrocławia:

·        elastyczny czas pracy, możliwość naprzemiennej pracy zdalnej;

·        atrakcyjny pakiet benefitów – prywatna opieka medyczna, karta Multisport,  ubezpieczenie na życie, lekcje języka angielskiego dwa razy w tygodniu;

·        możliwość kształcenia zawodowego i objęcia patronatem doradcy podatkowego.

Konsultant podatkowy - zakres obowiązków:

·        przygotowywanie opinii z zakresu prawa podatkowego (odpowiedzi na pytania podatkowe, formułowanie rekomendacji,  identyfikacja obszarów ryzyka)

·        analiza przepisów, orzecznictwa i interpretacji podatkowych na zadane tematy;

·        współpraca z biurami rachunkowymi i ich przedstawicielami;

·        tworzenie pressingu podatkowego;

·        przechowywanie i chronologiczne segregowanie dokumentacji klienta.

Asystent podatkowy - zakres obowiązków:

·       wsparcie doradcy podatkowego/konsultanta podatkowego w obsłudze klienta, w tym research interpretacji i orzecznictwa niezbędnego do analizy podatkowej oraz opinii;

·       przygotowywanie projektów odpowiedzi podatkowych na zadane pytanie;

·       współtworzenie pressingu podatkowego;

·       przechowywanie i chronologiczne segregowanie dokumentacji klienta.

Umiejętności obu kandydatów:

·        samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole;

·        zdolności analityczne, wnikliwość i zaangażowanie;

·        znajomość praktyczna oraz teoretyczna pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point)

Języki obce:

mile widziana znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego w mowie i piśmie

Konsultant podatkowy – nasze wymagania:

·       doświadczenie – praca na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym 12 m-cy, (mile widziane są również osoby zajmujące dotychczas stanowiska jako młodsze księgowe/księgowe czy główne księgowe z minimum 24 miesięcznym doświadczeniem)

·       zacięcie podatkowe, rozwiązywanie zagadnień podatkowych,

·       komunikatywność, szybkość realizacji zadań;

·        doświadczenie na tożsamym bądź podobnym stanowisku minimum 12 miesięcy (spółki doradztwa podatkowego, kancelarie doradztwa podatkowego, biegłego rewidenta),

·        planowane przystąpienie do egzaminu na doradcę podatkowego w tym zakresie nasza Spółka będzie wsparciem dla kandydatów;

·        chęć dalszego rozwoju osobistego w szczególności w prawa i doradztwa podatkowego.

Asystent podatkowy - nasze wymagania:

·       mile widziany staż/praktyka w spółkach doradztwa podatkowego oraz kancelariach prawnych lub kancelariach doradztwa podatkowego, lub biurach rachunkowych

·        wykształcenie wyższe (preferujemy ukończone lub trwające – 4 rok; studia z zakresu prawa, w tym prawa podatkowego lub administracyjnego, finansów i rachunkowości oraz ekonomii);

·        chęć dalszego rozwoju osobistego, w szczególności w dziedzinie prawa i doradztwa podatkowego.

Informacja o ochronie danych:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Mucha Krajowy Serwis Podatkowy Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Sikorskiego 26. Twoje dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu przeprowadzenia rekrutacji wskazanej w ofercie pracy oraz do celów przyszłych rekrutacji, jeśli wyraziłeś na to stosowną zgodę. Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych, przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Nie przekazujemy Twoich danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu przez okres 3 miesięcy od momentu otrzymania od Ciebie aplikacji. Twoje dane osobowe możemy przekazać dostawcom usług publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcom systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcom usług IT takich jak hosting oraz dostawcom systemów informatycznych. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłeś zgodę) do innego administratora danych. Masz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W razie pytań możesz skontaktować się z naszym Inspektorem Ochrony Danych.

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Wrocław, Stare Miasto
ID: 872380675