2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Dolnośląskie
  6. Księgowość - Wrocław
  7. Księgowość - Krzyki
Dodane 30 kwietnia 2024

Księgowa / Księgowy

Lokalizacja

Wrocław, Krzyki

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Samozatrudnienie, Umowa zlecenie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Obowiązki:

  • Prowadzenie księgowości firm obsługiwanych przez biuro: spółek kapitałowych, osobowych oraz działalności gospodarczych.

  • Ewidencjonowanie dokumentów księgowych wraz z weryfikacją poprawności od strony formalnej, merytorycznej, rachunkowej i podatkowej.

  • Wykonywanie zadań niezbędnych, aby dane w systemach finansowych były prawidłowe.

  • Uzgadnianie sald rozrachunkowych oraz nadzór nad terminowym dokonywaniem płatności.

  • Przygotowywanie raportów dotyczących danych finansowych na koniec każdego miesiąca.

  • Prowadzenie kontroli nad finansami firmy w oparciu o sytuację finansową.

  • Składanie zeznań podatkowych i odprowadzanie podatków oraz regulowanie innych zobowiązań finansowych.

  • Kontrola transakcji i dokumentów finansowych.

  • Przestrzeganie zasad i przepisów finansowych.

  • Sporządzane sprawozdań finansowych.

  • Przygotowywanie raportów na potrzeby wewnętrzne i audytu oraz sprawozdań do GUS.

  • Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi.

Wymagania:

  • Tytuł licencjata/magistra w dziedzinie rachunkowości lub finansów.

  • Udokumentowana wiedza i doświadczenie w pełnieniu zadań o charakterze finansowym.

  • Minimum 3 letniego doświadczenia zawodowego w dziale księgowości wewnętrznej i/lub biurze rachunkowym.

  • Praktycznej znajomości przepisów prawa podatkowego.

  • Mile widziane doświadczenie w pracy na systemie finansowo-księgowym Insert NEXO.

  • Biegłej znajomości programu Ms Office - Excel.

  • Bardzo dobrej organizacji czasu pracy.

  • Rzetelności i dokładność, skrupulatności, samodzielności i odpowiedzialności.

  • Bardzo dobrej zdolności komunikacyjnej.

  • Umiejętności analityczne.

W zamian za zaangażowanie oferujemy:

  • Pracę w przyjaznej atmosferze, w ustabilizowanej firmie.

  • Samodzielność w realizacji powierzonych zadań.

  • Możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia kwalifikacji.

  • Pracę w stabilnej i stale rozwijającej się firmie, z ambitnym zespołem.

  • Dofinansowanie zajęć sportowych.

  • Prywatna opieka medyczna.

  • Dofinansowanie szkoleń i kursów.

  • Spotkania oraz integracyjne wyjazdy firmowe.

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Wrocław, Krzyki
ID: 910694169