2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Wielkopolskie
  6. Księgowość - Poznań
  7. Księgowość - Sołacz
Dodane 02 kwietnia 2024

księgowa/księgowy do biura rachunkowego

Wynagrodzenie

5 000 - 7 000 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Poznań, Sołacz

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Biuro rachunkowe w Poznaniu poszukuje  księgowej / księgowego. Preferowany rodzaj zatrudnienia B2B. Praca stacjonarna w zakresie około ¾ etatu. Wynagrodzenie 5 tys. zł netto dla B2B w okresie próbnym, następnie do 7 tys. netto.

Obowiązki na tym stanowisku:

  • Samodzielne prowadzenie księgowości firm - ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości, PKPiR, księgowanie oraz kontrola transakcji księgowych,

  • dekretowanie i bieżące księgowanie dokumentów zgodnie z polskimi przepisami

  • Analiza obrotów i sald na kontach rozrachunkowych z kontrahentami, weryfikowanie i monitorowanie rozrachunków

  • sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym;

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • Przygotowanie kalkulacji i deklaracji podatkowych PIT, CIT i VAT,

  • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych,

  • Przygotowanie raportów wg wymogów klientów,

  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS,)

  • Monitorowanie zmian w przepisach,

Od kandydatów oczekujemy:

  • Znajomości przepisów w zakresie rachunkowości i przepisów podatkowych popartej doświadczeniem zawodowym,

  • znajomość programu REWIZOR GT,

  • doświadczenia na podobnym stanowisku, preferowane w biurze rachunkowym

  • Zaangażowania i sumienności,

  • Zainteresowania zagadnieniami księgowymi i chęci rozwoju w tym kierunku,

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Poznań, Sołacz
ID: 900247960