2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Pozostałe w Finanse i księgowość
  5. Pozostałe w Finanse i księgowość - Śląskie
  6. Pozostałe w Finanse i księgowość - Częstochowa
  7. Pozostałe w Finanse i księgowość - Błeszno
Dodane 12 kwietnia 2024

Młodszy specjalista ds. księgowości i kadr

Lokalizacja

Częstochowa, Błeszno

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyRekrutacja online

Dołącz do zespołu XL LOGISTICS – firmy świadczącej usługi międzynarodowego transportu rzeczy, spedycji i logistyki. Od 17 lat terminowo i bezpiecznie przewozimy towary naszych klientów, magazynujemy, przeładowujemy i dystrybuujemy ich produkty. Wśród blisko 1000 zadowolonych odbiorców znajdują się zarówno międzynarodowe koncerny o wysokich wymogach jakościowych, przedsiębiorstwa produkcyjne szukające specjalistycznego taboru, firmy handlowe, którym zależy na terminowości i sprawnej dystrybucji, a także spedytorzy z całej Europy poszukujący sprawdzonego partnera.

Naszą misją jest bycie wiodącym operatorem logistycznym z własną bazą i centrum logistycznym o międzynarodowym zasięgu i wymiarze, posiadającym infrastrukturę i możliwości techniczne do obsługi projektów logistycznych wielobranżowych koncernów i przedsiębiorstw różnego kalibru.

W firmie kierujemy się rozwojem, skutecznością, dynamiką, współpracą i życzliwością. Współtworzymy środowisko, w którym można kreować rzeczywistość, realizować swoje potrzeby osobiste i zawodowe, współpracować ze sobą, dobrze zarabiać i się rozwijać.

Jeśli ten opis do Ciebie pasuje i lubisz pracę z dokumentami, jesteś skrupulatna/skrupulatny i masz zmysł analityczny, to koniecznie się spotkajmy i porozmawiajmy o możliwościach współpracy, bo w związku z rozwojem firmy szukamy osoby na stanowisko:

Młodszy specjalista  ds. księgowości i kadr

Twój zakres obowiązków

·         księgowanie faktur zakupowych oraz dokumentów wewnętrznych

·         wystawianie i księgowanie/ewidencjonowanie faktur sprzedażowych

·         sporządzanie odpowiednich dokumentów i księgowanie wzajemnych potrąceń (kompensaty, cesje itp.),

·         Weryfikacja dokumentów kosztowych pod względem rachunkowym i formalnym,

·         Koordynacja terminowego przepływu informacji i dokumentów do różnych działów,

·         sporządzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami itp.,

·         przyjmowanie i pobieranie faktur, przydział kosztów do kategorii/miejsc/projektów.

·         analiza dokumentów

·         praca w systemie księgowym Comarch Optima

·         współpraca z główną księgową

·         rekrutacja pracowników (głównie kierowców)

·         przygotowywanie umów o pracę i kompletowanie dokumentacji kadrowej

·         ścisła współpraca z zewnętrznym biurem kadrowo-księgowym

·         weryfikacja, uzupełnianie i przesyłanie dokumentacji online

·         zgłaszanie pracowników do portali delegowania pracowników za granicą

·         rozliczanie wynagrodzeń pracowników (kierowców)

·         przygotowywanie zaświadczeń pracownikom

·         miękka windykacja należności

Nasze wymagania

·         Wykształcenie kierunkowe (rachunkowość, ekonomia, finanse),

·         Dobra znajomość programu Optima,

·         Dwa lata doświadczenia w zawodzie księgowego najlepiej w biurze rachunkowym,

·         Praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania MS Office, szczególnie MS Excel,

·         Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego i zasad rachunkowości,

·         Dobra organizacja czasu pracy, odpowiedzialność, skrupulatność i uczciwość,

·         Dobra komunikacja interpersonalna,

·         Chęć do pracy i nauki,

·         Wysoka kultura osobista, samodzielność i odpowiedzialność.

Co oferujemy

·         zatrudnienie w renomowanej, stabilnej i rozwijającej się firmie

·         atrakcyjne wynagrodzenie i warunki zatrudnienia

·         szkolenia rozwojowe podnoszące kwalifikacje

·         przyjazne i relacyjne środowisko pracy

·         pracę z bardzo ciekawymi, międzynarodowymi klientami

·         ubezpieczenie grupowe

·         dofinansowanie nauki języków obcych

Śląskie

Śląskie, Częstochowa, Błeszno
ID: 910992463