2. Praca
  3. Sprzedaż
  4. Doradca klienta, sprzedawca
  5. Doradca klienta, sprzedawca - Śląskie
  6. Doradca klienta, sprzedawca - Gliwice
  7. Doradca klienta, sprzedawca - Trynek
Dodane 03 maja 2024

Młodszy Specjalista ds. Sprzedaży

Wynagrodzenie

4 650 - 6 500 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Gliwice, Trynek

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Doświadczenie nie jest wymaganeSystem wynagrodzeń: Podstawa + prowizjaDyspozycyjność: Elastyczny czas pracySamochód służbowy: NieMiejsce pracy: W siedzibie firmyRekrutacja online

Naszym Klientem jest firma usługowa, specjalizująca się w rozwiązaniach dla bezpieczeństwa IT. Jest ona znaczącym partnerem wiodących producentów na rynku IT: Fortinet, F-Secure, Xopero, Eset, Sophos, Kaspersky, Dell, Asus, HP, Fujitsu, Lenovo, Brother, Symantec. Zajmuje się sprzedażą, szkoleniami oraz świadczeniem usług w zakresie oferowanych produktów i rozwiązań IT. Swoje usługi adresuje do klientów reprezentujących administrację publiczną oraz biznes. Aktualnie poszerza zespół działu handlowego. Zapraszamy do aplikowania osoby bez doświadczenia zawodowego lub z krótkim stażem zawodowym w sprzedaży usług/produktów.

Twój zakres obowiązków

  • W pierwszych miesiącach zatrudnienia głównym zadaniem będzie poznawanie i pozyskiwanie wiedzy na temat produktów i prowadzenia rozmów handlowych i wdrażanie się w procesy sprzedażowe. Nowozatrudniona osoba będzie asystowała doświadczonemu pracownikowi działu handlowego w zakresie identyfikacji i analizy potrzeb klientów. Będzie uczestniczyła w pierwszych rozmowach handlowych.

    Po okresie wdrożenia zadania będą dotyczyły prowadzenia relacyjnego procesu sprzedaży usług i produktów proponowanych przez firmę w rozwiązaniach IT poprzez aktywne, telefoniczne pozyskiwanie klientów w segmencie B2A i B2B:

    • identyfikacja potencjalnego, nowego klienta bądź nawiązywanie kontaktów z reprezentantami firm z istniejących baz danych (cała Polska),

    • analiza potrzeb klienta,

    • szukanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów,

    • przygotowywanie ofert,

    • prowadzenie rozmów handlowych i prowadzenie negocjacji,

    • finalizacja sprzedaży i zamówień,

    • rejestracja danych w CRM,

    • raportowanie sprzedaży,

    • budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

    Realizacja planów sprzedaży i zakładanych działań sprzedażowych.

    Współpraca z działem technicznym i szkoleniowym.

    Opieka posprzedażowa, utrzymywanie relacji z klientem.

    Aktywne zdobywanie wiedzy i uzupełnianie wiadomości na temat oferowanych przez firmę rozwiązań i produktów.

Wymagania pracodawcy

  • Nie jest wymagane doświadczenie, aczkolwiek będzie ono dodatkowym atutem. Do aplikowania zapraszamy absolwentów lub studentów ostatnich lat studiów o profilu technicznym lub ekonomicznym, których zainteresowania lub doświadczenia związane są ze światem IT, sprzętem lub systemami informatycznymi.

  • Umiejętności komunikacji w tym umiejętności aktywnego słuchania

  • Łatwość w prowadzeniu rozmów telefonicznych

  • Współpraca z innymi.

  • Zaangażowanie, proaktywność i chęci do pracy w dziale sprzedaży.

  • Samodzielność w działaniu, chęci do uczenia się od innych.

  • Umiejętność nawiązywania relacji.

  • Otwartość i odwaga.

  • Orientacja na cel.

  • Wykształcenie średnie lub wyższe.

Mile widziane

  • Znajomość technik sprzedaży i doświadczenie w sprzedaży telefonicznej.

  • Doświadczenie w branży IT.

Pracodawca oferuje

  • Transparentność zatrudnienia – umowę o pracę, wynagrodzenie zasadnicze oraz czytelny system wynagradzania prowizyjnego. Stabilne zatrudnienie.

  • Onboarding – pracodawca stawia na dobre przygotowanie handlowca do wykonywania zadań sprzedażowych. Dba o właściwe wdrożenie pracownika, poznanie zespołu, produktów firmy (poprzez liczne szkolenia) oraz wsparcie w początkowych miesiącach pracy.

  • Rozpoznawalność firmy na rynku rozwiązań dla bezpieczeństwa IT – ponad 20 letnie doświadczenie w branży i wysoki poziom wiedzy produktowej stanowi o rozpoznawalności i stabilności firmy.

    Współpracę i dobrą atmosferę – zespół handlowy jest otwarty na nowe osoby, chętnie dzieli się wiedzą. Pracownicy działu handlowego chętnie odpowiadają na pytania nowozatrudnionych osób, wspierają w onboardingu. Siedziba firmy znajduje się w odrestaurowanej kamienicy przy Starówce w Gliwicach. Panuje w niej dobra i pozytywna atmosfera pracy, która sprzyja dobrym wynikom sprzedażowym.

  • Dofinansowanie do zajęć sportowych - karta Multisport.

  • Elastyczny czas pracy.

  • Spotkania integracyjne.

  • Brak dress code'u

  • Kawę/herbatę w miejscu pracy.

  • Możliwość wzięcia udziału w działaniach dobroczynnych.

  • Inne - jakie? Powiedz nam czego oczekujesz, zobaczymy co da się zrobić!

Do aplikowania zapraszamy także osoby z niepełnosprawnościami - miejsce pracy jest przystosowane.

Śląskie

Dokładna lokalizacja
Śląskie, Gliwice, Trynek
ID: 914693848