2. Praca
  3. Edukacja
  4. Szkolnictwo
  5. Szkolnictwo - Wielkopolskie
  6. Szkolnictwo - Poznań
  7. Szkolnictwo - Naramowice
Dodane 26 kwietnia 2024

Nauczyciel/ka wychowania przedszkolnego

Lokalizacja

Poznań, Naramowice

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Specjalne wymagania: Książeczka sanepidowskaDoświadczenie nie jest wymagane

Niepubliczne Przedszkole „Parkowe Skrzaty” poszukuje Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego z wykształceniem kierunkowym oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Nasza placówka mieści się w północnej części Poznania. Do przedszkola uczęszcza około 50 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, są utworzone 3 grupy wiekowe.

Jeżeli jesteś kreatywną osobą, która czerpie satysfakcję z pracy z dziećmi oraz poszukuje nowych wyzwań, to zapraszamy do dołączenia do zespołu „Parkowych Skrzatów”, gdzie miła atmosfera oraz ciekawe i nowoczesne środowisko pracy będą okazją do samodoskonalenia się oraz aktywnego towarzyszenia w rozwoju wychowanków.

Wykształcenie i doświadczenie

Obligatoryjne:

  • wykształcenie wyższe (magisterskie lub licencjackie) na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna lub wychowanie przedszkolne lub studia podyplomowe z przygotowaniem pedagogicznym przedszkolnym.

Mile widziane:

  • przygotowanie do pracy i wykształcenie związane z pedagogiką specjalną.

Wymagane cechy i umiejętności:

  • łatwość w nawiązywaniu serdecznych kontaktów z dziećmi i ich rodzicami,

  • komunikatywność we współpracy z rodzicami dzieci i kadrą przedszkola,

  • empatia,

  • umiejętność rozwiązywania konfliktów,

  • umiejętność realizacji celów społecznych,

  • konsekwencja w działaniu, odpowiedzialność,

  • dobra organizacja pracy.

Zakres obowiązków nauczyciela/lki:

Współpraca z nauczycielkami i asystentkami :

  • planowanie organizacji dnia dotyczącej zajęć dydaktycznych i opieki nad dziećmi,

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych,

  • przekazywanie współpracowniczkom swoich obserwacji dotyczących dzieci i całej grupy,

  • pomoc w dekorowaniu sali i w przygotowaniu pomocy do zajęć.

    Opieka nad dziećmi :

  • wspieranie dzieci w procesie adaptacji, pomoc w sytuacjach tego wymagających,

  • czuwanie nad potrzebami dzieci podczas prowadzonej pracy pedagogicznej zarówno indywidualnej jak i w grupie,

  • opieka w czasie wycieczek, spacerów i pobytu w ogrodzie,

  • pomoc i wsparcie dzieci w codziennych czynnościach: ubieraniu, higienie, spożywaniu posiłków,

  • dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków.

    Zadania organizacyjne i porządkowe

  • wykonywanie czynności związanych z rozdawaniem posiłków,

  • organizowanie odpoczynku dla dzieci.

    Pozostałe zadania:

  • Dbanie o kulturę bycia w obcowaniu z dziećmi, rodzicami wychowanków, pozostałymi pracownikami przedszkola zgodnie z przyjętymi normami społecznymi.

  • Bieżące przekazywanie rodzicom informacji dotyczących dzieci.

Oferujemy:

  • konkurencyjne wynagrodzenie,

  • przyjazne środowisko pracy w nowoczesnej placówce i udział w innowacyjnych projektach edukacyjnych,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • dofinansowanie szkoleń, wsparcie zespołu w codziennej pracy,

  • preferencyjną ofertę przedszkola dla dzieci pracowników,

  • realny wpływ na kształtowanie programów nauczania,

  • program kafeteryjny, kartę Multisport, korzystną ofertę ubezpieczenia grupowego.