2. Praca
  3. Opieka
  4. Opieka nad seniorami i chorymi
  5. Opieka nad seniorami i chorymi - Mazowieckie
  6. Opieka nad seniorami i chorymi - Jabłonna
Dodane 17 kwietnia 2024

Opiekunka / Pielęgniarka dla Seniorki – Jabłonna / Powiat Legionowski

Lokalizacja

Jabłonna

Pełny etat

Typ umowy

Inny

Odpowiednie doświadczenie zawodowePracownicy z Ukrainy: 🇺🇦 Запрошуємо людей з України (Zapraszamy pracowników z Ukrainy)

Opis

Tytuł Stanowiska: Opiekunka / Pielęgniarka dla Seniora

Lokalizacja: Jabłonna (Woj. Mazowieckie, Powiat Legionowski)

Typ Zatrudnienia: Pełen etat / Niepełny etat

Opis:

Poszukujemy współczującej i zaangażowanej Opiekunki bądź Pielęgniarki, która zapewni osobistą opiekę i wsparcie starszej Pani mieszkającej w swoim własnym mieszkaniu na 1 piętrze w Jabłonnie. Seniorka jest osobą świadomą i pełną życia, lecz mającą problemy z mobilnością i ostatnio z pamięcią, po niedawnym pobycie w szpitalu. Opiekunka będzie odpowiedzialna za pomoc w codziennych czynnościach życiowych, w tym wsparcie mobilności oraz higienę osobistą, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Obowiązki:

- Pomoc w czynnościach higieny osobistej, takich jak branie prysznica, pielęgnacja, ubieranie się i pomoc przy korzystaniu z toalety.

- Wsparcie mobilności w domu, jak np. pomoc w stawaniu i kładzeniu się lub siadaniu, a także pomoc podczas sporadycznych wyjść na zewnątrz.

- Podawanie leków 2 razy dziennie według zaleceń lekarza i pomoc w podstawowym monitorowaniu zdrowia (np. mierzenie ciśnienia automatycznym aparatem).

- Przygotowywanie i podawanie zdrowych posiłków z uwzględnieniem zaleceń.

- Wykonywanie lekkich prac domowych w celu utrzymania czystości i porządku w mieszkaniu np. umycie naczyń, wyniesienie śmieci, nakarmienie kota, sprzątniecie kociego żwirku.

- Zapewnienie towarzystwa i okazjonalne zaangażowanie w spotkania towarzyskie/rodzinne.

- Towarzyszenie podczas wizyt lekarskich i zarządzanie potrzebami transportowymi.

- Monitorowanie i raportowanie rodzinie wszelkich zmian w stanie zdrowia, zachowaniu lub potrzebach.

Kwalifikacje niezbędne:

- Doświadczenie w pracy jako opiekun, osobisty asystent lub w podobnej roli, szczególnie przy pracy z osobami starszymi.

- Znajomość podstawowych standardów opieki domowej i higieny.

- Cierpliwość i szacunek w podejściu do opieki osobistej.

- Dobre zdolności organizacyjne i umiejętność zarządzania czasem.

- Skuteczna komunikacja z naciskiem na empatyczne słuchanie.

- Ważne prawo jazdy oraz dostęp do własnego środku transportu.

- Umiejętność wykonywania zadań fizycznych, takich jak podnoszenie i wspieranie.

- Posiadanie referencji od poprzednich pracodawców.

- Pozytywne nastawianie do kotów oraz brak alergii na sierść zwierząt.

Kwalifikacje mile widziane:

- Świadectwo ukończenia szkoły średniej lub odpowiednik; preferowane wykształcenie pomaturalne z zakresu opieki lub pielęgniarstwa.

- Certyfikat z zakresu opieki lub pielęgniarstwa, ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad osobami starszymi.

- Certyfikat pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR).

Zalety:

- Konkurencyjne wynagrodzenie, uzależnione od doświadczenia.

- Elastyczne opcje harmonogramu pracy.

- Przyjemne środowisko pracy.

Sposób aplikowania:

Przyjmujemy jedynie zgłoszenia od opiekunów płci żeńskiej. Zainteresowane osoby powinny przesłać swoje CV oraz krótki list opisujący aktualna sytuacje danej osoby, jej motywacje do podjęcia takiej pracy, przedstawiający ich przydatność do roli, dostępność godzinowa oraz oczekiwania finansowe. Proszę dołączyć referencje, wraz z informacja kontaktowa do wymienionych osób.

Lokalizacja

Jabłonna,

Mazowieckie

Mazowieckie, Jabłonna
ID: 911154607