2. Praca
  3. Logistyka, zakupy, spedycja
  4. Logistyka
  5. Logistyka - Łódzkie
  6. Logistyka - Łódź
  7. Logistyka - Widzew
Rohlig Suus Logistics
Dodane 14 maja 2024

Płatny Program Stażowy #LogiStaż

Wynagrodzenie

28,10 zł / godz. brutto

Lokalizacja

Łódź, Widzew

Pełny etat

Typ umowy

Praktyka / staż, Umowa zlecenie

Doświadczenie nie jest wymaganeMiejsce pracy: Praca hybrydowa, W siedzibie firmyZapraszamy seniorów

Cześć! Tu ROHLIG SUUS Logistics - jesteśmy polską firmą o globalnym zasięgu w branży TSL! Wewnątrz organizacji nie jesteśmy tak formalni i mówimy o sobie SUUS. Działamy kompleksowo, będąc zawsze #OneStepAhead! Specjalizujemy się w transporcie, magazynowaniu towarów, spedycji i odprawach celnych. Doradzamy również w zakresie zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. Na pokładzie jest już nas ponad 2000, ale szukamy jeszcze Ciebie.

 Weź udział w wyjątkowym, dwumiesięcznym (lipiec – sierpień) Programie Stażowym #LogiStaż i rozpocznij swoją karierę w SUUS!

W ramach Programu #LogiStaż masz szanse zdobyć cenne doświadczenie w wybranym przez Ciebie obszarze, wziąć udział w projektach, mających realne przełożenie na biznes oraz uczestniczyć w wielu tematycznych szkoleniach.

W duchu naszych wartości stale doskonalimy nie tylko siebie, ale także nasze projekty, dlatego #LogiStaż 2024 będzie inny niż poprzednie!

Do kogo kierowany jest program?

W tym roku do udziału w programie chcemy zaprosić nie tylko studentów ostatnich lat, ale także osoby 50+, które często spotykają się z trudnościami na rynku pracy.

Szczegóły dotyczące stażu w poszczególnym dziale znajdziesz poniżej!

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, dlaczego Kariera w SUUS to Logistyczny Wybór!

Twój zakres obowiązków:

  • Agencja Celna – będziesz wspierać agentów celnych w pracach administracyjnych i odprawach celnych, uczestniczyć w rewizjach oraz kontaktować się z Urzędem Celnym

  • Dział Administracji – będziesz dla zespołu cennym wsparciem w fakturowaniu oraz w obsłudze administracyjnej biura

  • Dział Analiz – będziesz wspierać administracyjnie zespół w obszarze analizy danych oraz przygotowywaniu ofert sprzedażowych, dzięki czemu poznasz wiele ciekawych zagadnień biznesowych

  • Dział Księgowości – do Twoich codziennych obowiązków będzie należeć księgowanie faktur kosztowych spedycyjnych, rozliczenia kontrahentów, dekretacja dokumentów oraz wsparcie operacyjne zespołu

  • Dział Obsługi Klienta – będziesz obsługiwać e-mailowo i telefoniczne zgłoszenia klientów, a także wspierać zespół w tworzeniu raportów, analizie danych i testowaniu nowych rozwiązań z obszaru obsługi klienta

  • Dział Prawny - będziesz dla zespołu cennym wsparciem administracyjnym w obszarze archiwizacji dokumentów i rejestracji umów

  • Dział Projektowania Rozwiązań Logistyki Kontraktowej – będziesz aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowych modeli procesów, m.in. poprzez przenoszenie modeli BPMN, aktualizację dokumentacji projektowej oraz tworzenie szablonów projektów w ClickUp

  • Dział Spedycji Drogowej - będziesz obsługiwać zlecenia krajowe lub międzynarodowe, przygotowywać raporty, pracować na TMS’ie (Speed) oraz kontaktować się z klientami i kierowcami

  • Dział Spedycji Kolejowej - będziesz aktywnie wspierać spedytorów kolejowych w codziennej pracy oraz współpracować z agentami celnymi

  • Dział Spedycji Morskiej – będziesz wspierać dział w kompletacji i archiwizacji dokumentacji transportowej, pracować na systemie TMS (Speed) oraz codziennie wykorzystywać swoją wiedzę na temat Incoterms’ów

  • Dział Sprzedaży – będziesz kontaktować się telefonicznie z klientami, organizować spotkania biznesowe, a także tworzyć pierwsze oferty sprzedażowe

  • Dział Zakupów – będziesz przygotowywać podkategorie zakupowe, wzory zapytań ofertowych oraz zestawienia, a także weźmiesz udział w tworzeniu strategii zakupowej

  • Logistyka Kontraktowa/Terminal – zapoznasz się z procesami logistycznymi, będziesz działać na systemie WMS oraz TMS (Speed), wykonywać proste raporty i prace administracyjne, a także będziesz ogromnym wsparciem dla zespołu w obszarze procedowania zleceń przyjęć i wydań

Nasze wymagania:

  • Jesteś na 4/5 roku studiów lub właśnie je skończyłeś/-aś (do 1 roku po zakończeniu)

  • Masz 50 lat lub więcej i chcesz wrócić na rynek pracy lub się przebranżowić

  • Masz otwartą głowę i elastycznie podchodzisz do wykonywanych działań

  • Jesteś komunikatywny, dobrze odnajdujesz się w pracy zespołowej i bierzesz odpowiedzialność za swoje zadania

  • Lubisz wychodzić z inicjatywą, masz głowę pełną pomysłów oraz szukasz miejsca, gdzie możesz zacząć je wdrażać

  • Czujesz, że branża logistyczna to może być właśnie TO i chcesz być częścią SUUSa, bo to #LogistycznyWybór!

Oferujemy:

  • Dowiesz się, jak funkcjonuje duża organizacja logistyczna od wewnątrz i weźmiesz udział w wykonywaniu realnych działań, wspierających nasz biznes

  • Rozpoczniesz z nami dwumiesięczną przygodę w oparciu o umowę zlecenie. A może… zostaniesz z nami na dłużej?

  • Wiele naszych projektów, to inicjatywy pracowników. Mamy wpływ na to, w jakiej firmie pracujemy - z nami będziesz mógł tworzyć atmosferę tego miejsca

  • Na zakończenie otrzymasz certyfikat ukończenia programu stażowego #LogiStaż

  • Będziesz miał/-a wiele ciekawych wyzwań i możliwości poszerzenia swojej wiedzy, wspierając zespół w codziennych zadaniach

  • Mamy dla Ciebie przygotowane szkolenia i webinary, które wprowadzą Cię w świat logistyki, a także rozwiniesz swoje kompetencje miękkie

  • Abyś jak najlepiej poznał/-a naszą organizację, przygotowaliśmy dla Ciebie angażujący program wdrożeniowy

  • Otrzymasz wsparcie dedykowanej osoby z obszaru HR, która zadba, aby Twoje doświadczenia z programu #LogiStaż były jak najlepsze

Aplikowanie na stronie ogłoszeniodawcy

Łódzkie

Łódzkie, Łódź, Widzew
ID: 915451644