2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Podkarpackie
  6. Administracja, prace biurowe - Rzeszów
Dodane 15 kwietnia 2024

Poradnictwo prawne/ Prawnik

Lokalizacja

Rzeszów

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Umowa zlecenie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Fundacja, której celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych z rynku pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami poszukuje osoby na stanowisko prawnika.

Miejsce pracy: Rzeszów

Oferujemy:

·          atrakcyjny system wynagrodzeń,

·          praca w stabilnej organizacji, która działa nieprzerwanie od ponad 9 lat,

·          możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach,

·          możliwość awansu zawodowego,

·          elastyczny wymiar czasu pracy, dostosowany do potrzeb realizowanego wsparcia,

·          dowolność w realizacji zleconych godzin (ilościowo jak i czasowo),

·          zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie.

Obowiązki:

·          wyposażenie osób z niepełnosprawnościami w podstawowe informacje z zakresu prawa pracy,

·          udzielanie szczegółowych porad dotyczących ubiegania się o konkretne uprawnienie lub świadczenie, zasad i warunków jego przyznawania oraz procedury ubiegania się o nie,

·          zwiększanie wiedzy Beneficjentów Ostatecznych na temat obowiązków oraz uprawnień pracowniczych przysługujących osobom z niepełnosprawnościami oraz ochrony tych praw,

·          wspieranie osób z niepełnosprawnościami w kontaktach z instytucjami,

·          rozwiązywanie problemów Beneficjentów Ostatecznych z zakresu prawa, takich jak zaległości komornicze, sprawy pracownicze, sprawy mieszkaniowe, zasiłki, ubezpieczenie itp.,

·          udzielanie porad na temat otworzenia własnej działalności gospodarczej, uzyskania pomocy finansowych przysługujących osobom z niepełnosprawnościami.

Wymagania niezbędne:

·          ukończone studia wyższe z zakresu prawa,

·          doświadczenie zawodowe w zakresie świadczenia poradnictwa prawnego,

·          praktyczna umiejętność udzielania porad prawnych,

·          znajomość Kodeksu Pracy oraz prawa administracyjnego,

·          posiadanie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych i instytucji zabezpieczenia społecznego,

·          znajomość przepisów prawa związanych w uprawnieniami, ulgami oraz świadczeniami na rzecz osób niepełnosprawnych,

·          posiadanie wiedzy na temat zasad systemu obsługi dofinansowań i refundacji,

·          bardzo dobra obsługa urządzeń biurowych, komputera, pakietu MS Office,

·          umiejętności komunikacyjne oraz wysoka kultura osobista.

Wymagania dodatkowe:

·          mile widziane doświadczenie zawodowe w świadczeniu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami,

·          posiadanie kompetencji społecznych, cech osobowości i zainteresowań warunkujących powodzenie w realizacji poradnictwa,

·          sumienność i zaangażowanie w wykonywane zadania.

Prosimy o przesyłanie w wiadomości CV zawierające klauzulę poufności.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Lokalizacja

Rzeszów,

Podkarpackie

Podkarpackie, Rzeszów
ID: 911875822