2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Śląskie
  6. Księgowość - Częstochowa
  7. Księgowość - Wyczerpy - Aniołów
Dodane 30 kwietnia 2024

Praca w księgowości e-commerce

Lokalizacja

Częstochowa, Wyczerpy - Aniołów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Firma HG HAVA SP. Z O.O., specjalizuje się w branży wentylacyjnej, poszukuje doświadczonej księgowej do pracy w naszym zespole, Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie pełnej księgowości firmy oraz zapewnianie zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi i regulacjami.

Obowiązki:

·        prowadzenie ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;

·        analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych; (kontrola merytoryczna dokumentów finansowo – księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych)

·         przygotowywanie sprawozdań finansowych

·        ewidencji środków trwałych

·         uzgadnianie i monitorowanie zobowiązań

·         uzgadnianie i monitorowanie należności

·        uzgadnianie plików Allegro PLN, CZK, SK i Amazon oraz FV sprzedażowych z wyciągami bankowymi

·        współpraca z bankami i instytucjami finansowymi w zakresie wniosków kredytowych czy leasingowych

·        uzgadnianie sald z Kontrahentami

·        kompleksowe prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej

·        naliczanie wynagrodzeń, PIT-4, ZUS

·        sporządzanie deklaracji podatkowych – CIT, VAT, VAT-UE

·        sporządzanie deklaracji ZUS,PIT-11 oraz PIT-4

·        stała współpraca z urzędami,

·        przestrzeganie terminów, praca zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami prawnymi

·        odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe

·        Wymagane doświadczenie:

·        pełnej księgowości spółek z o.o- minimum 3 lata

znajomość przepisów i doświadczenie w rozliczaniu e-commerce

Wymagania:

·        Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym;

·        Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównej Księgowej;

·        Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa rachunkowego i podatkowego;

·        Mile widziana znajomość programu COMARCH ERP - księga handlowa, Płatnik;

·        Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych

·        Samodzielność i doskonała organizacja pracy.

Oferujemy:

·        stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynki

·        Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

·        Przyjazną atmosferę pracy i wparcie zespołu.

Jeśli jesteś zainteresowany/a tą ofertą pracy, prosimy przesłać swoje CV.

Śląskie

Śląskie, Częstochowa, Wyczerpy - Aniołów
ID: 913870225