2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Podlaskie
  6. Księgowość - Białystok
  7. Księgowość - Białostoczek
Dodane 18 kwietnia 2024

Samodzielna księgowa/księgowy

Wynagrodzenie

4 600 - 8 000 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Białystok, Białostoczek

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

W tej chwili prowadzimy rekrutację na stanowisko:

KSIĘGOWA/KSIĘGOWY – lokalizacja MŁAWA

Twój zakres obowiązków:

  • dekretowanie i księgowanie dokumentów (sprawdzanie oraz kwalifikowanie dowodów księgowych do ujęcia w księgach rachunkowych),

  • księgowanie rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej (zgodnie z wymogami polskiego prawa podatkowego - Ustawa o rachunkowości, Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawa o podatku od towarów i usług),

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS),

  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych, raportów kasowych,

  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

  • prowadzenie ewidencji przychodów i kosztów, rozliczanie podatku VAT,

  • uzgadnianie stanów magazynowych,

  • przeprowadzanie i rozliczanie inwentaryzacji,

  • współpraca z innymi działami jednostki w zakresie księgowości

Nasze wymagania

  • doświadczenie minimum 3 lata (pełna księgowość),

  • znajomość Ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych (VAT, CIT, PCC),

  • praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu rozliczania podatków (księgowanie faktur zakupu i sprzedaży),

  • otwartość na rozwój, efektywne wykorzystanie technologii IT i budowanie partnerskich relacji i zasad współpracy,

  • efektywna praca w środowisku MS Office.

  • dobra organizacja czasu pracy, samodzielność, zaangażowanie, sumienność, komunikatywność

  • mile widziana: znajomość systemu księgowego Comarch Optima

  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (w mowie i piśmie)

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • ubezpieczenie grupowe;

  • pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;

  • możliwość rozwoju zawodowego

Podlaskie

Podlaskie, Białystok, Białostoczek
ID: 912684641