2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Mazowieckie
  6. Księgowość - Ożarów Mazowiecki
Dodane 24 kwietnia 2024

Samodzielna księgowa w Spółce z o.o.

Wynagrodzenie

8 000 - 10 000 zł / godz. brutto

Lokalizacja

Ożarów Mazowiecki

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Rodzinna, polska firma handlowa z okolic Ożarowa Mazowieckiego pragnie wzmocnić swój dział księgowy w związku z czym prowadzi rekrutację na stanowisko

Księgowa / samodzielna księgowa

Dział księgowy liczy kilka osób ale na tym stanowisku potrzebujemy osoby samodzielnej i doświadczonej w zakresie księgowości spółki z o.o. należącej do grona spółek, które podlegają badaniom biegłego rewidenta. Firma stricte handlowa hurtowo-detaliczna gdzie sprzedaż odbywa się w kraju a zakupy pochodzą z UE i kontynentu azjatyckiego.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  • Analiza poprawności ujmowania dokumentów księgowych pod kątem podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego oraz podatku VAT.

  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont.

  • Księgowanie list płac, nadzór nad prawidłowością ich sporządzenia.

  • Wyliczanie dywidendy, powołania.

  • Koordynowanie procesów płacowo-kadrowych.

  • Ewidencjonowanie środków trwałych i WNiP wraz z amortyzacją.

  • Prowadzenie rozliczeń międzyokresowych.

  • Dokumentacja Import - Eksport (handel)

  • Analiza i uzgadnianie ksiąg księgi głównej.

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT), raportów JPK oraz sprawozdań GUS.

  • Odpowiedzialność za sporządzanie sprawozdania finansowego Spółki z o.o.

  • Sporządzanie raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne (biegli rewidenci).

  • Współpraca z audytorami finansowymi, organami podatkowymi, bankami.

  • Dbanie o przestrzeganie procedur i wysokich standardów zgodnie z polityką firmy.

  • Funkcjonowanie w kilkuosobowym dziale księgowym, organizacja pracy, nadzór i wsparcie zespołu.

Wymagania

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku.

  • Doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu ksiąg rachunkowych (preferowane doświadczenie w biurze rachunkowym).

  • Wykształcenie kierunkowe (rachunkowość, finanse lub pokrewne).

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i podatków.

  • Doświadczenie we współpracy z biegłymi kontrolerami finansowymi.

  • Doświadczenie w sporządzaniu i składaniu deklaracji podatkowych.

  • Praktyczna znajomość systemu finansowo-księgowego WAPRO (WF-Fakir, WF-Gang, WF-Best).

  • Doświadczenie w zarządzaniu podległymi pracownikami, umiejętność delegowania zadań.

  • Znajomość obsługi komputera (MS Office, w tym Excel).

  • Samodzielność, staranność, dokładność i odpowiedzialność.

  • Komunikatywność.

  • Kultura osobista oraz umiejętność pracy w zespole.

  • Nastawienie na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń.

Oferujemy

  • Umowę o pracę na pełny etat

  • Pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

  • Pracę w doświadczonym zespole.

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej.

  • Rozwój zawodowy, podnoszenie kwalifikacji.

  • Wynagrodzenie 8000-10000 zł brutto

Lokalizacja

Ożarów Mazowiecki,

Mazowieckie

Mazowieckie, Ożarów Mazowiecki
ID: 914208231