2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Podkarpackie
  6. Księgowość - Rzeszów
Natalia
Dodane 24 kwietnia 2024

Samodzielny Księgowy Rzeszów

Lokalizacja

Rzeszów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Serwis Kop poszukuje pracownika na stanowisko: SAMODZIELNY KSIĘGOWY

Miejsce Pracy: Rzeszów

Podstawowe zadania:

  • prowadzenie ksiąg spółki zgodnie z Ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;

  • kontrola prawidłowości transakcji finansowych oraz nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów;

  • księgowanie faktur zakupu, sprzedaży, wyciągów bankowych;

  • ewidencja czynnych i biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów;

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych;

  • analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych (kontrola merytoryczna dokumentów finansowo-księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych);

  • nadzór w zakresie rozliczeń zobowiązań i należności;

  • ewidencja i rozliczanie transakcji wewnątrzunijnych (WNT, WDT, IU) i pozaunijnych (EX, IM);

  • potwierdzanie sald należności i zobowiązań z kontrahentami oraz uzgadnianie rozrachunków, w tym wyjaśnianie zaistniałych różnic;

  • przygotowywanie sprawozdań finansowych (roczne, miesięczne rozliczanie okresu obrachunkowego, zestawień, raportów);

  • obliczanie podatków oraz odpowiedzialność za prawidłowe sporządzanie deklaracji podatkowych za poszczególne okresy sprawozdawcze (tj. PIT, CIT, VAT, JPK, podatki lokalne);

  • opracowywanie projektów zarządzeń dotyczących spraw finansowych, tj. zakładowego planu kont, inwentaryzacji, kontroli obiegu dokumentów księgowych, obsługi kasowej i innych, zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami finansowymi oraz przedkładanie do zatwierdzenia Zarządowi;

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi (m.in. bankami, leasingodawcami, KAS, ZUS, GUS, PIP, uczestnictwo w kontrolach finansowych);

  • ścisła współpraca z audytorami przy audytach na koniec roku;

  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości;

  • rozwój i optymalizacja procesów księgowych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub pokrewne;

  • minimum 3-letnie doświadczenie w księgowości na samodzielnym stanowisku;

  • mile widziana znajomość programu NAVIREO;

  • dobra organizacja pracy własnej, komunikatywność, samodzielność i operatywność w działaniu;

  • bardzo dobra znajomość Ustawy o rachunkowości, Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawy o podatku od towarów i usług oraz przepisów wykonawczych;

  • bardzo dobra znajomość programu MS Excel

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • pracę w stabilnej rozwijającej się firmie;

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • współpracę z biegłymi rewidentami oraz doradcami podatkowymi;

  • możliwość rozwoju zawodowego (kursy i szkolenia);

  • pakiet świadczeń socjalnych, w tym ubezpieczenie grupowe na życie oraz medyczne, z możliwością rozszerzenia o członków rodziny;

  • dofinansowanie studiów podyplomowych i kursów językowych;

  • atrakcyjny system wynagrodzeń;

  • przyjazna atmosferę i swobodę działania.

Lokalizacja

Rzeszów,

Podkarpackie

Podkarpackie, Rzeszów
ID: 909169697