2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Wielkopolskie
  6. Administracja, prace biurowe - Wąbiewo
Dodane 10 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Lokalizacja

Wąbiewo

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodowe

Firma PHP OLEJNIK Sp. z o.o. poszukuje specjalisty ds. ochrony środowiska.

Zakres obowiązków

      przygotowywanie sprawozdań, prowadzenie ewidencji, zbieranie materiałów niezbędnych do planowania i przygotowania pracy,

·          korzystanie z komunikatorów pozwalających na prowadzenie rozmów on-line

·          bieżące monitorowanie zmian przepisów dotyczących ochrony środowiska pod kątem danej instytucji,

·          kontrolowanie przestrzegania przepisów prawnych dotyczących ochrony środowiska w instytucji dostosowywanie jej działań do obowiązujących wymagań prawnych,

·          uzyskiwanie wymaganych prawnie dla danej instytucji: decyzji, pozwoleń, zezwoleń, przekazywanie zgłoszeń i innych wymaganych prawnie dokumentów oraz ich aktualizacja lub gromadzenie i opracowywanie materiałów potrzebnych do ich wykonania,

·          inicjowanie zmian w procesach produkcyjnych i operacyjnych poprzez wskazywanie najlepszych dostępnych technologii pozwalających na minimalizację negatywnego oddziaływania na środowisko,

·          prowadzenie wymaganej przez prawo dokumentacji (np. obowiązkowych ewidencji odpadowych, emisyjnych), wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska, a w przypadku powierzania pewnych czynności podmiotom zewnętrznym nadzorowanie terminowości i rzetelności wykonania ww. prac,

·           sporządzanie wymaganej sprawozdawczości oraz przesyłanie do odpowiednich organów, w wymaganej formie,

·           współpracę z poszczególnymi działami danej instytucji w zakresie realizowania jej celów i zadań dotyczących ochrony środowiska,

·          organizowanie działań związanych z eksploatacją i kontrolą instalacji w zakresie ochrony środowiska w sposób zgodny z zadaniami i przepisami BHP oraz ppoż.,

·          identyfikowanie potencjalnych zagrożeń środowiskowych oraz przygotowywanie instrukcji postępowania na wypadek awarii środowiskowej,

·          opiniowanie planowanych w danej jednostce organizacyjnej zmian i inwestycji pod kątem ich potencjalnego wpływu na środowisko, określanie kosztów środowiskowych funkcjonowania instytucji/przedsiębiorstwa,

·         uczestniczenie w kontrolach prowadzonych przez zewnętrzne organy kontrolne,

Oczekujemy:

·         zdolności do przestrzegania reguł, przepisów i standardów,

·         zdolności podejmowania szybkich i trafnych decyzji,

·         umiejętności współdziałania w zespole,

·         umiejętności wypowiadania się w mowie i w piśmie;

Zainteresowane osoby zapraszamy do przesyłania swoich CV lub kontakt telefoniczny pod nr te.:78*******65.

Lokalizacja

Wąbiewo,

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Wąbiewo
ID: 910796726