2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Pozostałe w Finanse i księgowość
  5. Pozostałe w Finanse i księgowość - Opolskie
  6. Pozostałe w Finanse i księgowość - Chorula
Dodane Dzisiaj o 08:06

Specjalista ds. podatków

Lokalizacja

Chorula

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweRekrutacja online

Heidelberg Materials to lider w produkcji cementu w Polsce i jeden z największych producentów betonu towarowego i kruszyw. Do spółki Górażdże Cement poszukujemy pracownika na stanowisko:

Miejsce pracy: Chorula

Zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych takich jak CIT, VAT, Akcyza, WHT (podatek u źródła) itp., zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

  • Wykonywanie obliczeń podatkowych - obliczanie kwot podatkowych i przygotowywanie raportów dotyczących należności podatkowych oraz zobowiązań podatkowych.

  • Rozliczanie Zakładu Energetycznego – obliczanie współczynnika OZE (intensywności zużycia energii) i współprace z URE (Urzędem Regulacji Energetyki)

  • Monitorowanie zmian przepisów podatkowych - śledzenie zmian w przepisach podatkowych, interpretowanie ich wpływu na działalność firmy i zapewnienie zgodności z aktualnymi przepisami.

  • Współpraca z zewnętrznymi audytorami i doradcami podatkowymi w celu uzyskania wsparcia w zakresie złożonych zagadnień podatkowych i optymalizacji strategii podatkowej.

  • Udzielanie wsparcia w trakcie kontroli podatkowych - udzielanie odpowiedzi na pytania organów podatkowych i dostarczanie niezbędnej dokumentacji.

  • Aktualizacja procedur i polityk podatkowych - opracowywanie i aktualizacja procedur oraz polityk podatkowych w firmie, zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami i minimalizując ryzyko podatkowe.

Wymagania dotyczące stanowiska:

  • wykształcenie wyższe (preferowane ekonomiczne);

  • co najmniej 1-2 letnie doświadczenie w dziale podatkowym;

  • wiedza techniczna z zakresu podatków pośrednich i bezpośrednich i innych zobowiązań publiczno-prawnych;

  • mile widziane doświadczenie w doradztwie podatkowym;

  • umiejętność analitycznego myślenia;

  • umiejętności komunikacyjne, dbałość o atmosferę pracy w zespole;

  • zaangażowanie, profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków;

  • otwartość, inicjatywa i chęć poszukiwania nowych rozwiązań;

  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie;

  • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office (szczególnie MS Excel)

Oferujemy:

  • Umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, będącej częścią koncernu Heidelberg Materials;

  • Pełne wdrożenie na stanowisku pracy;

  • Szeroki pakiet świadczeń dodatkowych (prywatna opieka medyczna, dofinansowane do karty Multisport, dofinansowanie do wakacji i kolonii dla dzieci, dofinansowania do kultury i sportu, owoce w pracy);

  • Bogaty pakiet szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych;

  • Spotkania integracyjne,

  • Wydarzenia kulturalne i konkursy dla pracowników,

  • Premię roczną.

Jeśli jesteś zainteresowana(y) naszą ofertą prosimy o przesłanie aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Aplikowanie na stronie ogłoszeniodawcy

Lokalizacja

Chorula,

Opolskie

Opolskie, Chorula
ID: 910486303