2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Wielkopolskie
  6. Księgowość - Poznań
  7. Księgowość - Grunwald
Jagoda Pielatowska
Dodane 23 maja 2024

Specjalistka/Specjalista ds. Księgowości

Lokalizacja

Poznań, Grunwald

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodowe

Opis

Dla naszego Klienta poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalistka/Specjalista ds. Księgowości.

Zakres obowiązków

  • kontrola formalno-rachunkowa dokumentów oraz ich ewidencja księgowa

  • prowadzenie rejestru środków trwałych, rozliczanie inwestycji, naliczanie i księgowanie amortyzacji dla celów podatkowych i bilansowych,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych: JPK VAT, VAT UE, PSD, vIU-DO w ramach OSS,

  • księgowanie i rozliczanie zakupów w ramach UE i poza UE,

  • analiza zapisów księgowych i uzgadnianie kont księgowych w obrębie rozrachunków zagranicznych,

  • księgowanie i rozliczanie faktur walutowych,

  • wsparcie procesu dokonywania płatności i księgowanie zagranicznych wyciągów bankowych,

  • przygotowywanie i uzgadnianie danych finansowych do sprawozdania finansowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego,

  • wsparcie zespołu księgowości w codziennych zadaniach

Poszukiwane kompetencje

  • wykształcenie kierunkowe minimum średnie (finanse, rachunkowość, kontroling)

  • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

  • bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego (w tym w szczególności ustawy o VAT i CIT)

  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku

  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,

  • Znajomość obsługi programu Teta lub innego systemu klasy ERP

  • Wiedza i praktyka w sporządzaniu jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych

  • dobra znajomość MS Excel

  • Komunikatywność, otwartość i umiejętność pracy w zespole

  • Wysoki poziom samodzielności i odpowiedzialności

  • Umiejętność rozwiązywania problemów, dokładność, terminowość i elastyczność

  • Doświadczenie w branży retail, e-commerce będzie dodatkowym atutem

  • Doświadczenie w prowadzeniu księgowości fundacji będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • udział w projektach gwarantujących ciągły rozwój zawodowy

  • dofinansowania kursów, szkoleń

  • dofinansowanie do pakietu medycznego

  • pakiet sportowy w korzystnej cenie

  • ubezpieczenie grupowe na życie w korzystnej cenie

  • dofinansowanie opłat przedszkolnych/żłobkowych

  • spotkania integracyjne

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

Aplikowanie na stronie ogłoszeniodawcy

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Poznań, Grunwald
ID: 917102265