2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Pomorskie
  6. Administracja, prace biurowe - Chojnice
Dodane 22 kwietnia 2024

Starszy specjalista ds. ochrony środowiska

Lokalizacja

Chojnice

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

BIO-INDUSTRY jest firmą technologiczną wyspecjalizowaną w kompleksowym świadczeniu usług dla biogazowni, a także opracowaniem dokumentacji w zakresie ochrony środowiska. W związku z dalszym rozwojem naszej firmy, poszukujemy osoby, do zatrudnienia na stanowisku:

Miejsce pracy: Chojnice (woj. pomorskie)

Zakres obowiązków:

·       opracowywanie dokumentacji dla nowych inwestycji: wnioski o wydanie decyzji środowiskowych, KIP, raporty o oddziaływaniu inwestycji na środowisko głównie firm z branży OZE (biogazownie) oraz sektora rolno-spożywczego (fermy przemysłowe)

·       udział w inwentaryzacjach przyrodniczych miejsc planowanych inwestycji

·       opracowywanie raportów początkowych

·       opracowywanie zgłoszeń i pozwoleń emisyjnych

·       opracowywanie wniosków o wydanie decyzji na zbieranie, wytwarzanie i przetwarzanie odpadów

·       opracowywanie wniosków o wydanie pozwolenia zintegrowanego

·       prowadzenie dla klientów sprawozdawczości w zakresie ochrony środowiska (w zakresie gospodarki odpadami, opłat za korzystanie ze środowiska, baza KOBIZE, PRTR).

·       udział w opracowywaniu dokumentacji w celu uzyskania pozwolenia z Ministerstwa Rolnictwa na wprowadzenie do obrotu kompostu oraz pozostałości fermentacyjnych jako nawozu lub polepszacza gleby.

·       udział w opracowaniu dokumentacji niezbędnej do zatwierdzenia biogazowni i kompostowni przez Inspekcję Weterynaryjną

·       modelowanie emisji zanieczyszczeń i hałasu (praca na oprogramowaniu: Operat FB, Leq Proffesional)

Oferujemy:

Możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w branży, która rozpoczyna rozwijać się w Polsce.

Pełne wsparcie w zakresie wdrożenia w obowiązki pracownicze.

Możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne w tym szkolenia z zakresu obsługi programów z zakresu ochrony środowiska (Operat FB, Leq Proffesional) .

Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego.

Elastyczny system pracy.

Oczekiwania:

·       doświadczenie zawodowe minimum 3 lata na stanowisku związanym z ochroną środowiska

·       wykształcenie wyższe kierunku studiów o profilu biologiczno-chemicznym (np. inżynieria środowiska, ochrona środowiska, biotechnologia lub pokrewne)

·       dobra znajomość przepisów branżowych: KPA, POŚ, OOŚ, Ustawa o Odpadach

·       chęć rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia kwalifikacji.

·       umiejętności pracy w zespole

·       praktyczna znajomości pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

·       prawo jazdy kat. B.

Mile widziane:

Dobra znajomość przepisów branżowych: przepisy prawo ochrony środowiska, ustawa o odpadach, przepisy weterynaryjne, ustawa o nawozach i nawożeniu.

Praktyczna umiejętność obsługi programów do  modelowania rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń i hałasu:  Operat FB, LEQ Proffesional.

Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesyłanie CV z dopiskiem: rekrutacja ochrona środowiska

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy  się z tylko z wybranymi kandydatami.

Czas nadsyłania zgłoszeń do 10 maja 2024 r.

Lokalizacja

Chojnice,

Pomorskie

Pomorskie, Chojnice
ID: 911910996