2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Zachodniopomorskie
  6. Księgowość - Szczecin
  7. Księgowość - Centrum
Dodane 17 maja 2024

Zastępca Głównego Księgowego

Lokalizacja

Szczecin, Centrum

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyKadra kierownicza

SP ZOZ MSWiA w Szczecinie jest dostawcą usług medycznych w regionie zachodniopomorskim. W swoich działaniach łączy wieloletnią praktykę, doświadczenie zawodowe oraz najnowsze osiągnięcia naukowe. Jakość świadczonych usług jest przede wszystkim wynikiem sprawnie działającego zespołu ludzi. Wiemy, że sukces Naszego Zakładu buduje Nasz Personel. „Stawiamy na osoby szybko uczące się, rzetelne, komunikatywne oraz rozumiejące specyfikę pracy w branży medycznej”

Do naszego zespołu aktualnie poszukujemy osoby zainteresowanej pracą w zakresie:

Miejsce pracy: Szczecin

Nr ref.: 5/2024

Zadania:

  • odpowiada za prawidłowe, bieżące prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości

  • bieżąca koordynacja pracy Wydziału Księgowości

  • rozliczenia publiczno-prawne tj. terminowe, zgodne z obowiązującymi przepisami sporządzanie deklaracji (VAT, CIT, PFRON)

  • analiza i windykacja należności

  • rozliczenia z tytułu prowadzenia stażów

  • nadzorowanie realizacji umów z Bankami

  • rozliczanie dotacji

  • wprowadzanie i dekretacja dokumentów do komputerowej bazy FK

  • nadzór nad uzgodnieniami z działem sprzedaży stanu należności w podziale na poszczególne OPK

  • uzgadnianie kont rozrachunkowych z odbiorcami

  • ustalanie stanu zobowiązań

  • nadzór nad terminowym przekazywaniem płatności

  • kontrola ewidencji środków trwałych i WNiP

  • terminowe sporządzanie ostatecznego rachunku zysków i strat za miesiąc poprzedni

  • sporządzanie zestawień do analiz na potrzeby Zakładu i Wydziału

  • udział w opracowaniu planu finansowego, programu naprawczego, wykonania planu

  • udział w opracowaniu sprawozdań finansowych

  • sprawowanie bieżącej kontroli funkcjonalnej w swoim dziale

  • udział w sporządzeniu raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej Zakładu przygotowanego na podstawie sprawozdania finansowego za poprzedni rok obrotowy

  • podejmowanie działań mających na celu optymalizację procesów księgowych

  • wsparcie Głównej Księgowej w codziennych zadaniach

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (kierunkowe – rachunkowość, finanse, prawo podatkowe)

  • 3-6 lat doświadczenia w pracy na samodzielnym stanowisku w dziale księgowości

  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości i finansach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o VAT, CIT, PDOOP

  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa bilansowego i podatkowego

  • znajomość programów MS OFFICE (Word, Excel)

  • biegła obsługa komputera

  • staranność i dokładność w pracy

  • umiejętność analitycznego myślenia, systematyczność i precyzja w działaniu

  • dobra organizacja pracy, samodzielność, zaangażowanie

  • umiejętność pracy pod presją czas

  • komunikatywność oraz pozytywne nastawienie

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy na przedmiotowym stanowisku w podmiocie medycznym,

  • znajomość medycznych systemów informatycznych: AMMS, Infomedica, Płatnik

  • doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju i doskonalenia posiadanych umiejętności

  • współpracę w miłej atmosferze.

Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie aplikacji wraz z wpisaniem w temacie maila numeru referencyjnego 5/2024 na adres: rekrutacja (małpa) spzozmswia.szczecin.pl

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

W dokumentach aplikacyjnych prosimy o dopisanie klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie  dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Zastępca Głównego Księgowego w SP ZOZ MSWIA w Szczecinie, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Podaję dane dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie informuję, iż zapoznałem/-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu o treści swoich danych i prawie ich poprawiania.”

W przypadku wyrażenia przez Panią/Pana wyraźnej i dobrowolnej zgody, do przetwarzania danych osobowych dla potrzeb przyszłych rekrutacji, proszę o wpisanie w dokumentach aplikacyjnych oświadczenia:

 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SP ZOZ MSWIA w Szczecinie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez SP ZOZ MSWIA w Szczecinie na stanowisko: Zastępca Głównego Księgowego, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Podaję dane dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie informuję, iż zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu o treści swoich danych i prawie ich poprawiania.”

W przypadku wyrażenia zgody na udział w bieżącym procesie rekrutacyjnym, Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do dnia zakończenia procesu rekrutacyjnego, zaś w przypadku wyrażenia zgody na udział w bieżącym i w przyszłych procesach rekrutacyjnych przez okres jednego roku od momentu wysłania aplikacji, chyba że wycofanie zgody nastąpi przed upływem w/w terminów. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z inspektorem ochrony danych Panem Tomaszem Łubińskim.

Zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie, Szczecin, Centrum
ID: 876013106