2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Małopolskie
  6. Księgowość - Kraków
  7. Księgowość - Stare Miasto
Dodane 17 kwietnia 2024

Zatrudnimy doświadczoną księgową/księgowego

Lokalizacja

Kraków, Stare Miasto

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Umowa zlecenie, Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy, Praca hybrydowa

Jedno z największych biur rachunkowych, ogólnopolski dostawca nowoczesnych usług księgowych, w związku z ciągłym rozwojem poszukuje do naszego oddziału przy al. Pokoju w Krakowie (Śródmieście) specjalistów i ekspertów w dziedzinie pełnej księgowości.

Obecnie poszukujemy na stanowisko :

KSIĘGOWA

Jeśli samodzielność, zaangażowanie i potrzeba rozwoju to Twoje cechy - zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Zakres obowiązków:

1. Ewidencja dokumentów i operacji księgowych, w tym co najmniej:

  • ewidencja dokumentów sprzedaży, w tym operacji z zagranicą,

  • ewidencja i kwalifikacja dokumentów kosztowych,

  • ewidencja innych dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych (m.in. księgowanie wyciągów bankowych, raportów kasowych, dokumentów płacowych i innych),

  • znajomość zasad gospodarki magazynowej i ewidencja operacji magazynowych.

2. Praktyczne stosowanie w pracy przepisów ustawy o rachunkowości, w tym co najmniej:

  • sporządzanie pełnych sprawozdań finansowych,

  • wycena oraz inwentaryzacja aktywów i pasywów.

3. Sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT i CIT, podatki lokalne, WHT), zastosowanie wiedzy podatkowej w praktyce oraz kwalifikacja operacji gospodarczych zgodnie z przepisami podatkowymi.

4. Sporządzanie innych sprawozdań, w tym NBP, GUS, wnioski kredytowe, leasingowe itp.

5. Kontakt z klientem oraz reprezentacja klienta w sprawach podatkowych przed US.

Wymagania:

  • praktyczne doświadczenie pozwalające na wykonywanie ww. zadań - min. dwa lata na stanowisku o cechach samodzielnego księgowego,

  • bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów oraz umiejętność ich zastosowania w praktyce,

  • zdolność analitycznego myślenia oraz samodzielność w planowaniu i organizowaniu pracy,

  • rzetelność, elastyczność i zaangażowanie,

  • komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole oraz w ramach obsługi klientów,

  • nastawienie na rozwój i świadomość konieczności ciągłego doskonalenia zawodowego.

Jak pracujemy?

  • Świadczymy usługi księgowe w oparciu o dedykowany system finansowo-księgowy – intuicyjny, wyposażony w wiele narzędzi wspierających pracę (m.in. automatyzacje, kontrola poprawności i kompletności).

  • Każdy z nas odpowiada samodzielnie za pewien odcinek pracy, jednak zawsze jest przestrzeń na konsultacje, dzielenie się wiedzą i zespołowe rozwiązywanie problemów. Posiadamy również ekspertów (biegłych rewidentów, doradców podatkowych), którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości, przeprowadzą szkolenia tematyczne.

  • Obsługujemy firmy od samozatrudnionych, przez firmy budowlane i transportowe, do rozbudowanych sieci handlowych, producentów oraz liderów rynku e-commerce. Świadczymy usługi przedsiębiorcom zagranicznym oraz firmom z kapitałem obcym.

  • Jeżeli masz doświadczenie w kierowaniu zespołem, rozliczaniu gospodarki magazynowej czy produkcji lub znasz języki obce – u nas będzie realna możliwość wykorzystania tego w bieżącej pracy, z przełożeniem na wysokość wynagrodzenia.

Co oferujemy?

  • stabilne warunki zatrudnienia w dynamicznie rozwijającej się firmie,

  • uczciwe wynagrodzenie adekwatne do Twoich kompetencji i zaangażowania,

  • nowoczesne i przyjazne miejsce do samorealizacji zawodowej,

  • szkolenia i kulturę dzielenia się wiedzą,

  • realny wpływ na kształtowanie własnej ścieżki kariery.

Zapraszamy do współpracy!

Dokumenty aplikacyjne wyślij na adres: kontakt [at] biuropetra.pl

Prosimy o dopisanie w dokumentach aplikacyjnych następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby tej i przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Małopolskie

Małopolskie, Kraków, Stare Miasto
ID: 708528351